Online marketingové nástroje, které ulehčí život každému e-shopařovi

10. 10. 2018

E-commerce

Píšete si nápady ohledně vašich projektů na papírky nebo do Wordu? Bojujete s tím, že se na něčem dohodnete s lidmi v týmu a oni za týden neví, co mají dělat? Musíte pořád něco procházet a kontrolovat ručně?

Tak to je nejvyšší čas, abyste začali používat online marketingové nástroje, které vám každodenní práci s řízením projektů a úkolů ulehčí.

Prošli jsme stovky nástrojů a aplikací a vybralo z nich 40 nejlepších. S některými nástroji máme přímo zkušenosti, některé nám byly doporučeny.

Pro větší přehlednost jsme nástroje seřadili podle oborů, se kterými se denně setkává každý e-shopař nebo online markeťák.

Webová analytika

Google Analytics

google analytics

Základ všech základů webové analytiky jsou samozřejmě Google Analytics, slangově “géáčka”, chcete-li. Nástroj je zdarma a poskytuje jej (překvapivě) firma Google, která vám umožňuje sledovat data vašeho webu v rámci prohlížeče Google Chrome.

Můžete sledovat návštěvnost, zdroj návštěvnosti, publikum, chování uživatelů – jaké stránky webu si prohlížejí, jak dlouho na nich tráví čas, odkud uživatelé přicházejí, nebo některé údaje o uživatelích (demografické údaje, zájmy, atd.). Výkonnost vaší stránky můžete porovnávat v čase – vedla si vaše stránka lépe loni, nebo letos?

Zpětně můžete vyvozovat i určité trendy, např. vám klesá návštěvnost v době státních svátků, kdy lidé tráví čas spíše s rodinou než na internetu, nebo vám naopak stoupá v době různých akcí, jako např. Black Friday, Valentýn, atd.

Výhodou služby je její dostupnost, žádné pořizovací náklady a jednoduchost používání. Základní práci s GA zvládne i maminka na mateřské, která se rozhodla provozovat malý e-shop s oblečením pro děti, i padesátiletý Franta, který se rozhodl, že své kutilské výrobky bude prodávat online.

Na druhou stranu, pokud se budete jakožto e-shopař chtít ponořit hlouběji do dat, neobejdete se bez zkušeného online markeťáka nebo datového analytika.

Hotjar

hotjar

Pokud sníte o tom vidět váš web očima vašich zákazníků, vaše přání vám doslova může splnit nástroj jménem Hotjar. Hotjar zaznamenává pohyb zákazníků na webu, včetně toho, kam přesně klikají nebo také kam doscrollují. Nástroj pak vytváří tzv. heatmapy, na kterých chování uživatelů pěkně uvidíte. Místa, která jsou červená a oranžová znamenají, že taková místa poutají nejvíce pozornosti, místa, která jsou zbarvená modře jsou naopak místa nezajímavá, málo navštěvovaná, apod.

Výhodou Hotjaru je, že vám také umožňuje nasadit na web ankety, ve kterých se uživatelů mlžete zeptat, jak jsou s vaší službou spokojeni a zda by jí doporučili dál. Anketu pak vyhodnotíte pomocí Net Promoter Score (NPS), o kterém jsme před nějakou dobou psali článek.

Smartlook

smartlook

Smartlook je nástroj z dílny lidí, kteří tvoří online chat Smartsupp. Je podobný Hotjaru, umožňuje vidět heatmapy a další interakci uživatelů s webem, např. jakým způsobem vyplňují formuláře na webu, atd.

Základní verze je zdarma, pokročilejší verze začínají na 350 korunách.

Google Trends

google trends

Google Trends umožňuje nahlédnout na to, co momentálně lidé nejvíc na internetu hledají, odtud název Trendy. Data můžete zobrazovat podle země, časového období, kategorií a také typu hledání – prohlédnout si můžete i dotazy z YouTube, což je momentálně druhá nejpoužívanější vyhledávací platforma na světě.

S nástrojem si také užijete dost zábavy. Schválně se podívejte, co třeba uživatelé nejvíc hledali za rok 2017 v Česku. Třeba najdete překvapivé výsledky – Češi například nejvíce hledali, kdo vyhraje volby, nebo Robinsonův ostrov. To je prašť, jak uhoď.

Google Keyword Planner

keyword planner

Google Keyword Planner je podobný Google Trendům, ale v něčem je přece jen odlišný. Na rozdíl od Trendů zde můžete pracovat s aktuálními čísly. Vyberete si klíčové slovo a uvidíte, kolikrát bylo za poslední dobu hledáno. Keyword Planner u každého klíčového slova vyhodnotí, zda je jeho hledanost vysoká, střední nebo nízká a také doporučí cenu za bid.

Nástroj se doporučuje například začátečníkům, kteří chtějí rychle prozkoumat hledaná klíčová slova.

Výhodou Keyword Planneru je možnost exportu dat a jejich importu do jiného nástroje nebo softwaru. Služba je zdarma.

PPC

Google Ads

Google Ads budete jistě znát pod předešlým jménem Google AdWords. Google Ads je nezbytným pomocníkem pro PPC reklamu – vždyť tady vzniká všechna ta magie, která vás pak zobrazí na těch správných místech, takže si vás zákazníci všimnou. Můžete zde vytvářet klasické textové reklamy ve vyhledávání, videoreklamy na YouTube nebo reklamy v aplikacích pro mobily.

Registrace do služby je zdarma, vytvoření reklamy také. Začnete platit až v okamžiku, kdy na vaši reklamu někdo klikne, zhlédne video na YouTube, apod. Pro každou kampaň nastavíte rozpočet a určíte, kolik chcete platit za proklik (nebo za zhlédnutí).

Součástí nástroje je výše zmíněný Google Keywords Planner.

AdEspresso

adespresso

Pořádný šálek reklamy vám nabízí nástroj AdEspresso. Ten umožňuje vytvářet, plánovat i analyzovat vaše reklamy na Facebook, Instagram a nově i na Google. Na jednom místě tak můžete spravovat reklamy pro tyto platformy. Usnadníte si práci a kampaně budete moct jednoduše porovnávat mezi sebou.

Základní verzi pořídíte za 49 dolarů měsíčně, pokročilejší vychází na 149 dolarů. Nástroj si ale můžete vyzkoušet zcela zdarma.

Unbounce

unbounce

Unbounce je šikovný nástroj, který vám umožní otestovat vaše landing pages, pop up okna, nebo jiná okna s výzvou k akci. Svoje kampaně tak můžete optimalizovat ještě před tím, než je vypustíte do světa. Unbounce slibuje snížení nákladů na reklamu a její lepší výsledky.

Nástroj stojí v základní verzi 79 dolarů měsíčně, premium verze je za 159 dolarů. Na jeden měsíc si nástroj můžete vyzkoušet zdarma.

Zakladatel nástroje Oli Gardner byl řečníkem na loňském Marketing Festivalu.

SEO

Collabim

collabim

Jeden z nejpoužívanějších českých SEO nástrojů umí měřit pozice klíčových slov, monitoruje PPC reklamy, analyzuje webové stránky, nebo také kontroluje zpětné odkazy. Nástroj vám hlavně ušetří spoustu času a monotónní práce.

Collabim najde své využití spíše mezi SEO specialisty a agenturami, než u e-shopařů. Základní verze je ale zdarma, tak proč jej nezkusit.

Marketing Miner

marketing miner

Marketing Miner je další český SEO nástroj, který se těší velké oblibě. S jeho zakladatelem, Filipem Podstavcem, jsme před časem dělali rozhovor, ve kterém se můžete dočíst, jak nástroj vznikl a jaké s ním má Filip plány.

Nástroj měří pozice ve vyhledávačích, ukazuje data o produktech ze srovnávačů cen, můžete zde dělat analýzu konkurence, a další triky. Nástroj je vhodný pro majitele e-shopu, SEO specialisty, copywritery a další markeťáky. Základní verze je zdarma.

Screaming Frog SEO Spider

screaming frog

Screaming Frog je crawler, který prochází odkazy, obrázky, nebo skripty na vaší stránce a hodnotí SEO vaší stránky. Je to vlastně takový auditor, který je vám schopný říct, kde se na vašem webu vyskytuje chyba z pohledu SEO.

Nástroj můžete využívat zdarma, některé funkce jsou ale omezené a maximální počet URL, které můžete procházet, je 500.

Google Search Console

Pomocí Google Search Console můžete snadno a zdarma sledovat výkon vašeho webu a vidět jej očima Googlu. Když se navíc do služby zaregistrujete, budete moct výkon vašeho webu optimalizovat ve výsledcích vyhledávání. Search Console vám odhalí i počet zpětných odkazů, které se vyskytují na vašem webu nebo webu konkurence.

Nástroj je placený. Základní verzi pořídíte za 47 dolarů měsíčně, ale bohatě vám bude stačit, pokud nejste SEO specialista. Verze pro profíky vyjde na 95 dolarů měsíčně.

Open Refine

Open Refine je nástroj na čištění a třídění dat. Díky nástroji také snadno získáte data z našeptávače Google, které pak můžete využít v rámci vašich PPC kampaní.

Pěkný návod, jak s nástrojem zacházet, sepsal PPC specialista Jakub Kašparů (který mimochodem školil na úplně první Online dílně GoPay).

MOZ Pro

moz pro

Nástroj MOZ Pro milují markeťáci po celém světě. Aby také ne, je totiž od hlavy až k patě prošpikován řadou užitečných funkcí. Pomocí nástroje můžete vyhodnocovat veškeré vaše SEO a marketingové aktivity napříč různými platformami a dokonce je můžete porovnávat s konkurencí.

Nástroj dále sleduje a analyzuje veškeré odkazy, které se nacházejí na vašem webu, prozkoumává klíčová slova nebo web otestuje a upozorní na případné technické chyby.

Standardní verze nástroje stojí 99 dolarů měsíčně a je vhodná, když se SEO začínáte. Lepší verzi pak seženete za 179 dolarů měsíčně.

Zakladatel nástroje Rand Fishkin se dokonce podíval do Čech, když vystupoval jako řečník na Marketing Festivalu.

Zbožáky

Mergado

Mergado je český nástroj, díky kterému můžete upravit a optimalizovat datové feedy pro zbožové srovnávače a PPC systémy. Současně Mergado nabízí další aplikace, které vám pomohou s analytikou, biddingem, apod.

Zdarma můžete provádět audit svého produktového feedu, další funkce jsou placené. V základní verzi nástroj pořídíte za 286 Kč měsíčně.

Sociální sítě

Facebook Ads

facebook ads

Facebook je největší sociální sítí na světě. V České republice jej každý měsíc používá 5,2 milionů lidí, z toho 4 miliony jej zapínají denně. Když vezmete v úvahu fakt, že Facebook vám nabízí cenná data o uživatelích, máte v rukách obrovskou příležitost, jak udělat díru do světa.

Facebook Ads slouží k vytváření a spouštění reklam na Facebooku. Najdete jej ve svém Business Manageru pod názvem Správce reklam a je to naprostá alfa a omega vašich Facebookových kampaní.

Socialbakers

socialbakers

Socialbakers je český nástroj používaný po celém světě. Sociální pekaři upečou přehledné analýzy, které vám prozradí, zda děláte sociální sítě efektivně, či nikoliv. Dozvíte se něco o vašem publiku, jaký obsah jej zajímá, a podle toho se pak můžete lépe rozhodnout, jaké příspěvky připravíte.

Standardní verze stojí 20 dolarů měsíčně, u pokročilých verzí je cena na vyžádání.

Kontentino

kontentino

Slovenský nástroj Kontentino umožňuje správu všech sociálních sítí na jednom místě. Pokud na příspěvcích pracujete s více lidmi, tenhle nástroj určitě uvítáte. Aplikace nechá na příspěvky nahlížet více lidí, kteří k nim mohou přidávat i poznámky, apod. Vedle toho Kontentino umí připravovat přehledné reporty a plánovat příspěvky.

Základní verze je lehce dražší, než u jiných nástrojů – pořídíte ji za 99 euro měsíčně. Vyplatí se tedy pro větší e-shopy nebo marketingové agentury.

Buffer

buffer

Jak zajistit, aby se příspěvky na sociální sítě publikovaly samy a vy je nemuseli pouštět pokaždé ručně? Tak přesně tohle umí nástroj Buffer. Příspěvky si můžete připravit přímo v aplikaci, jen si zvolíte den a čas publikování a Buffer vše udělá za vás.

Jednoduchého pomocníka, který vám usnadní spoustu práce a hlavně času, pořídíte v základní verzi zdarma.

Hootsuite

hootsuite

Díky nástroji Hootsuite můžete vaše příspěvky nejen plánovat, ale navíc uvidíte i přehledné analýzy, jak si vaše příspěvky vedou. Můžete i monitorovat, co uživatelé hledají, a to tak, že zadáte klíčové slovo, hashtag, nebo místo. Zjistíte tak, co lidé hledají v souvislosti s vaší značkou.

Nejlevnější verze vychází na 19 dolarů měsíčně, pak ceny stoupají.

Online chat a podpora

SmartsUpp

smartsupp

Mít na svých webovkách online chat je dneska už téměř nutnost.

Online chat přispívá ke kvalitní zákaznické podpoře, která může být jedním z hlavních pilířů vaší značky. Pomocí chatu můžete nerozhodnutým zákazníkům poradit, jaké zboží vybrat, poukázat na výhody nebo detaily produktu, které by zákazník na webu sám nevyčetl. Nástroj vám také ukazuje pohyb zákazníka na webu, čímž vám umožní zákazníkovi lépe porozumět.

Smartsupp je český nástroj z dílny těch samých lidí, co vyvíjejí Smartlook zmíněný výše (heatmapy), a používá jej přes 240 tisíc firem. Můžete jej používat zdarma, ale zbytečně se ochudíte o spoustu užitečných funkcí. Lepší je pořídit verzi Mini (99 Kč/měsíc) nebo Standard (199 Kč/měsíc).

Liveagent

live agent

Slovenský LiveAgent je help desk software a nabízí hromadu užitečných funkcí na správu komunikace se zákazníky. Najdete zde přehledný tiketovací systém, live chat, call centrum, přehledné statistiky výkonu zákaznické péče a mnoho dalších.

Nástroj nabízí tři varianty, které se liší nabídkou funkcí a cenou za připojeného agenta (tj. uživatele, který má do aplikace přístup). Základní verze se jmenuje Tiket, nabízí tiketovací systém a platíte 9 dolarů měsíčně za jednoho uživatele. Hodí se pro malé e-shopy a firmy. Pokročilejší verze, která nabízí kromě tiketingu i online chat, vychází na 29 dolarů měsíčně za jednoho uživatele. Nejpokročilejší verze All-Inclusive zahrnuje i cloudové call centrum, pokročilé reporty nebo gamifikaci a stojí 39 dolarů měsíčně za jednoho uživatele.

E-mailing

Supportbox

support box

Když už je řeč o podpoře v e-shopu, vaší pozornosti by neměl ujít český nástroj SupportBox, jehož autorem je Mario Roženský. SupportBox ulehčuje práci s e-maily; veškeré příchozí e-maily řadí do složky, která čeká na vyřízení. Dokonce můžete spravovat všechny vaše e-mailové adresy na jednom místě, odpadne vám tak neustálé odhlašování a přihlašování.

Nástroj vytváří i přehledné statistiky, které ukazují kolik vám chodí dotazů, jestli jsou zákazníci s odpovědí spokojení, jak rychle reagujete, apod.

Mailchimp

mailchimp

Mailchimp je perfektní nástroj, když potřebujete rozesílat newslettery a jiné hromadné e-maily. Vytvořit zde e-mailovou kampaň je navíc velmi snadné, nástroj je intuitivní a dobře se s ním pracuje.

To však není to jediné, co nástroj umí. Můžete vytvářet i reklamy na sociální sítě, landing pages, remarketing, A/B testovat, a spoustu dalšího.

Základní verzi nástroje můžete používat zdarma, pokud máte v databázi maximálně 2 tisíce e-mailových adres.

Datová analýza

Power BI

power bi

Firemní data, jako například obraty, cashflow a spousta dalších dat můžete analyzovat díky nástroji Power BI od Microsoftu.

V základní verzi jej pořídíte zadarmo a zvládnete s ním pracovat, i když nejste datový analytik.

Tableau

tableau

Šikovný nástroj pro pěknou vizualizaci dat je Tableau. Nahrajete si do něj soubor s daty a můžete začít vytvářet koláče, sloupce, zkrátka pořádné grafy.

Verzi Creator pořídíte za 70 dolarů měsíčně, verzi Explorer za 35 dolarů měsíčně.

Grafika

ColorZilla

colorzilla

Není modrá jako modrá…Nástroj Colorzilla pro prohlížeče Chrome a Firefox umožňuje rozpoznávat barvy jednoduše a rychle. Jednoduše umístíte kapátko na obrázek nebo logo, u kterého chcete zjistit číslo barvy a nástroj vám přesně řekne, o jakou barvu se jedná.

Nástroj si přidejte do rozšíření v prohlížeči. Je zdarma.

Photopea

photopea

Photopea je takový Photoshop, ale nemusíte nic stahovat a je to zadarmo. Český nástroj Photopea používají už stovky tisíc lidí a jeho autor, Ivan Kuckir, chodí po konferencích a slaví s ním úspěch. Jděte do něj, pokud nechcete měsíčně vypláznout 25 eur za Photoshop.

Canva

canva

Vyberete si obrázek, přes něj umístíte pěkným fontem text a máte hotovou grafiku třeba na příspěvek na Facebook. Kouzlo Canvy tkví v tom, že si s ní poradí i absolutní negrafik. Je tedy ideální pro každého malého e-shopaře, pro svou jednoduchost a dobré výsledky jej v oblibě mají i social media marketéři.

Většinu věcí uděláte v programu zadarmo. Platí se pouze tzv. mikrotransakce za „hezčí“ fotky, ikony, fonty, atd.

Flipsnack

flipsnack

Píšete e-booky, online magazíny a další studnice vědomostí? Flipsnack dokáže vaše PDF soubory přechroustat a vytvoří z nich online čtivo, které si v aplikaci i rovnou nadesignujete.

Základní verze je zdarma, ale je hodně osekaná. Pokročilejší funkce, jako textové vyhledávání, možnost přidání vlastního loga, propojení s Google Analytics najdete ve verzi Master, která stojí 24 dolarů na měsíc.

LucidChart

lucidchart

V Lucidchart můžete vytvářet online přehledné UML diagramy. Nástroj oceníte, když potřebujete vizualizovat určité procesy, u e-shopu to může být výroba, logistika, skladování, proces nákupního košíku atd.

Základní verzi pořídíte za necelých 5 dolarů, což vám umožňuje používat úložiště o velikosti 100 MB.

Fotobanky

Fotobanky jsou nejlepší možností, jak získat pěkné fotky či obrázky a nemít na krku pokutu za porušení autorských práv. Většinu obsahu pořídíte zdarma a bez licence, takže fotky můžete upravovat, jak je libo a používat pro komerční účely. Mezi takové patří Unsplash, Pexels, nebo Pixabay. Čerstvou novinkou mezi fotobankami je Pikwizard.com, na kterém najdete přes 100 tisíc fotek, zejména lidí. Pokud například hledáte fotky z kanceláře, porad, meetingů, apod., Pikwizard vám pomůže.

Faktury

Fakturoid

fakturoid

Program, který vytvoří faktury za vás, a tím vám ušetří spoustu času s papírováním – to je hlavní výhoda služby Fakturoid. Odpadne vám práce s nepřehledným Excelem a navíc si budete moct vytvořit fakturu s pěkným designem.

Pro malé živnostníky nástroj vyjde na 160 Kč bez DPH za měsíc, můžete si jej ale vyzkoušet zcela zdarma.

iDoklad

idoklad

iDoklad je další šikovný nástroj na jednoduché vytváření faktur. Navíc vám připraví podklady pro daňové přiznání, hlídá nesolventní partnery, a spoustu dalšího.

Základní tarif pořídíte za 133 Kč měsíčně, do 5 faktur měsíčně jej můžete používat i zdarma.

Evidence a zadávání úkolů

Freelo

freelo

Freelo je česká aplikace na řízení projektů a úkolů. Můžete si zde měřit čas strávený nad úkolem, termíny můžete synchronizovat do Google kalendáře, ale hlavně – všichni, kdo na projektu pracují, mají do aplikace přístup. A když třeba řešíte důležité věci po e-mailech, lze je vkládat do Freelo jako komentáře, což je fajn. Oceníte zejména, pokud pracujete na nějakém projektu v týmu a bojujete s tím, že se ostatní členové za týden neví, co mají dělat. Nemluvě o ušetřené manuální práci a času.

Pro malé týmy o třech lidech je služba zdarma.

Trello

trello

Trello je další nástroj na přehledné vytváření úkolů. Úkoly se zaznamenávají do nástěnky, můžete zde nasdílet i soubory z Google disku, nebo dalších cloudových úložišť. V byznys verzi nástroje můžete vaše projekty propojit s jinými aplikacemi, jako například Mailchimp, Evernote, Jira, nebo Slack.

Základní verze je zdarma, byznys verzi pořídíte za 10 dolarů měsíčně.

Toggl

toggl

Chcete mít přehled, jak dlouho vám jednotlivé úkoly trvají? Tak přesně k tomu slouží nástroj Toggl. Jsou to vlastně takové stopky, ale s tím rozdílem, že si můžete vytvářet projekty, k nim přiřazovat jednotlivé úkoly a měřit strávený čas. Nástroj ocení zejména freelanceři, kteří jsou placení od hodiny, ale také kdokoliv, kdo chce zjistit svoji efektivitu.

Evernote

evernote

Evernote je něco jako poznámkovník – můžete zde zaznamenávat svoje myšlenky, nápady, dokonce vkládat i obrázky. Aplikaci si můžete stáhnout i do mobilu a používat offline, což se hodí zejména pro nárazové evidování nápadů. Nástroj dobře poslouží jak jedincům (mohou jej používat zdarma), tak týmům (premium verze za 7 dolarů měsíčně, business vychází na 14 dolarů měsíčně) .

Basecamp

Basecamp je nástroj na projektové řízení a týmovou komunikaci. Častým problémem při vedení projektů je roztříštění poznámek a úkolů po všech čertech – něco máte v e-mailu, něco ve Wordovém dokumentu, nedejbože v chatu. Pak snadno ztrácíte přehled, co kdo udělal a jaké úkoly ještě zbývá dodělat.

Dáky Basecampu vidíte všechny úkoly, deadliny, soubory a komunikace s kolegy přehledně na jednom místě. Práce v týmu je tak efektivnější, šetří čas a nervy s hledáním aktuálního stavu projektu.

Nástroj můžete zkusit na měsíc zdarma; standardní cena je 99 dolarů měsíčně za všechny funkce, nezávisle na počtu uživatelů.

JIRA

jira

Další nástroj ocení zejména větší firmy nebo agentury. Jira je totiž nástroj na evidenci bugů (tedy chyb) a problémů, které vznikají při vývoji softwaru (různých aplikací, programů, apod.). Nástroj umožňuje i projektové řízení, prohlížení statistik, sdílení komunikace a informací v týmu, atd. Vybrat si můžete mezi cloudovou verzí nebo verzí s možností vlastního hostingu. Ceny se pak liší v závislosti na verzi a počtu uživatelů.

Confluence

confluence

Nástroj Confluence i výše zmíněná Jira pocházejí z dílny firmy Atlassian, která takových podobných šikovných nástrojů vytváří více. Confluence umožňuje spolupracovat na projektu, vytvářet znalostní báze, nebo organizaci týmů. Na jednom místě tedy máte všechny potřebné firemní informace. Nástroj ocení zejména větší firmy, kde je více oddělení pracujících na vzájemně propojených projektech.

Ceny se liší podle verze (cloud vs vlastní hosting) a počtu uživatelů.

Teamwork

teamwork

Teamwork je další užitečný nástroj, který vám pomůže hned několikrát – můžete v něm evidovat řízení nad projekty, sdílet různý obsah s dalšími kolegy (což oceníte zvláště, když řešíte obsah např. na sociální sítě), dále jej můžete využívat formou CRM, helpdesku nebo i chatu. Podle toho, co budete potřebovat nejčastěji, si vyberete konkrétní produkt a měsíční poplatek z cenových tarifů, které jsou velmi příznivé.  

Komunikace

Slack

slack

Slack si můžete představit jako týmový (firemní) chat. Jednak zde můžete vytvářet kanály, každý z nich specializovaný na jednotlivé téma (např. kanál marketing, skladování, doprava, apod.), a jednak můžete posílat zprávy do direktu. Aplikace umožňuje nahrávání souborů nebo možnost hovorů. Výhodou je, že prostřednictvím kanálů můžete všechny zaměstnance přehledně informovat o dění ve firmě.

Aplikaci si můžete stáhnout do počítače, mobilu, nebo můžete používat i webovou verzi přímo v prohlížeči. Základní verze je zdarma (vhodná pro malé týmy). Pro větší firmy je vhodnější standardní verze, kdy platíte za každého uživatele 6 dolarů a nějaké drobné měsíčně.

Google Hangouts

google hangouts

Poslední produkt firmy Google, který vám představíme je platforma Hangouts, která zahrnuje psaní zpráv, video chat, SMS nebo možnost internetového telefonování pomocí protokolu (VOIP).

Služba je zdarma, jediné co potřebujete, je mít vytvořený účet od Google.

Jaké nástroje se osvědčily vám?

Co nejraději používáte vy? Dejte nám vědět do komentářů.

To nejlepší ze světa online plateb do vaší schránky

Zanechte nám svůj e-mail a my vám 2x měsíčně pošleme čerstvé novinky ze světa online plateb a e-shopů.

Jan Vodička

Honza se v GoPay stará o marketing a komunikaci. Rozhodně ho nesledujte na Twitteru.

O čem jsme ještě psali