Děkujeme za další skvělý rok!

08. 01. 2020

Tiskové zprávy

Rok se s rokem znovu sešel, a tak nastává ideální doba na bilancování.

Co jsme vám minulý rok naservírovali za novinky, jak se díky vám platební bráně dařilo a co všechno chystáme na rok 2020?

Podívejte se na podrobný přehled.

GoPay 2019 v číslech

Na první pohled je z čísel patrné, že online platby jsou stále na vzestupu. Pokud stále váháte, zda online platby zavést na váš e-shop, tak už váhat nemusíte. Trend online placení očividně poroste i nadále.

Kdo přes GoPay platí nejčastěji?

  • muži 53 %
  • ženy 47 %
  • nejsilnější věková skupina: 25 – 34 let (40 % nakupujících)
  • lokality: Praha + Jihomoravský kraj

Komunikace se zákazníky

V roce2019 jsme vám napsali celkem 129 282 e-mailů. Oproti roku 2018 to je o 62 procent více.

Produktové novinky v roce 2019

Spustili jsme identifikační službu

Na jaře jsme vypustili do světa nový GoPay produkt. Jedná se o identifikační službu – aplikaci, přes kterou lze snadno a rychle ověřit identitu uživatele. Takto ověřenou identitu pak uživatel může předat portálům, které ověření vyžadují – typicky např. kasina, sázkové kanceláře, fintech služby, apod.

Identifikační služba je částečně propojená s osobními účty (tzv. GoPay peněženkou) a představuje první počin na naší cestě k vybudování nové architektury.

Nasadili jsme španělský překlad brány

V polovině roku jsme naučili naší bránu další jazyk, tentokrát španělštinu. Brána nyní ovládá 13 jazykových verzí. Pokud se chystáte expandovat do zahraničí, jazykové lokalizace se vám budou velmi hodit.

Připravili jsme se na silnou autentizaci

V polovině září 2019 vstoupila v platnost tzv. silná autentizace, která nařizuje, aby online platby i ovládání finančních účtů probíhaly v režimu tzv. silného ověření.

Silnější ověření plateb přes platební bránu je z naší strany připravené. Jakmile jej zavedou i české banky, setkají se s novinkou při placení i vaši zákazníci.

Získali jsme licenci ČNB pro poskytování PSD2 služeb

Znamená to, že přes GoPay bude možné zobrazit si zůstatky nebo zadávat platby z účtů, které uživatelé mají u svých bank.

Už teď na představení prvních produktů v souvislosti s PSD2 pracujeme. O novinkách vás budeme informovat.

Finišujeme novou verzi mobilní platební brány

Moc nás mrzí, že jsme novou mobilní bránu v roce 2019 nestihli nasadit. O to víc se těšíme, až nové rozhraní včetně lehce poupraveného platebního flow uvidíte a vaši zákazníci ho začnou používat.

Co plánujeme na rok 2020?

Apple Pay

Paralelně s nasazením nového rozhraní pro platby na mobilních zařízeních pracujeme také na spuštění platební metody Apple Pay. Její nasazení plánujeme v těsném závěsu za spuštěním nové mobilní brány.

Zálohování provozních prostředků

Víme, že k uskutečnění velkých snů někdy nestačí vlastní prostředky. Proto připravujeme novou službu, která vám usnadní získání dodatečných prostředků od GoPay. Více detailů prozradíme během letošního roku.

PSD2 platby

Zaplatit přes platební bránu napojeným účtem z banky – to chceme umožnit do poloviny roku všem platícím zákazníkům. Máme k tomu potřebnou licenci a aktuálně pracujeme na produktovém zadání.

Na jaké akce se v roce 2020 chystáme?

Online dílna GoPay

I v roce 2020 pro vás budeme pořádat Online dílny – pravidelná setkání s experty na e-commerce a marketing za zlomek běžné ceny. První dílna roku 2020 proběhne na jaře. Sledujte stránky Online dílny a rezervujte si místa včas.

Veletrhy a konference

Letos nás budete moct potkat hned na třech e-commerce akcích:

Doufáme, že se s vámi na některé z těchto akcí potkáme.

Zároveň vám moc děkujeme za dosavadní podporu a přízeň a přejeme vám mnoho úspěšně přijatých plateb v novém roce.

To nejlepší ze světa online plateb do vaší schránky

Zanechte nám svůj e-mail a my vám 2x měsíčně pošleme čerstvé novinky ze světa online plateb a e-shopů.

Jan Vodička

Honza se v GoPay stará o marketing a komunikaci. Rozhodně ho nesledujte na Twitteru.

O čem jsme ještě psali