E-commerce akce, které v roce 2020 nesmíte vynechat

20. 02. 2020

E-commerce

I letos se to v české krajině pořádně našláplými oborovými akcemi bude jenom hemžit.

Kam byste rozhodně měli vyrazit?

Podívejte se na náš kalendář, ve kterém najdete přehled těch nejdůležitějších e-commerce akcí měsíc po měsíci.

Leden

Reshoper 

Kdy: 30. ledna 2020
Kde: PVA Expo Praha
Web: reshoper.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter 

Reshoper je největší česká e-commerce akce, kde na jednom místě potkáte přes 4 tisíce majitelů českých a slovenských e-shopů a přes 100 vystavovatelů z řad předních českých e-commerce firem, od e-shopových řešení, účetních systémů, logistiky, skladování, marketingových agentur, až po platební systémy.

Stejně jako loni i letos GoPay nebude chybět. Kdo navštíví náš stánek, ten od nás získá speciální akci a něco dobrého na zub.

Únor

Retail summit  

Kdy: 3. – 5. února 2020
Kde: PVA Letňany, Praha
Web: retail21.cz

Diskuzi klíčových hráčů českého a středoevropského obchodního trhu o zásadních změnách, digitalizaci a inovacích v maloobchodu byste si rozhodně neměli nechat ujít. Retail Summit se pyšní titulem jednou ze tří největších obchodních konferencí v Evropě a i tento rok nabídne spoustu zajímavého. Tématem letošního ročníku bude new retail ecosystem a o pořádnou dávku inspirace nebude nouze.

Eshopista 

Kdy: 20. února 2020
Kde: La Fabrika, Praha
Web: eshopista.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter | LinkedIn

Expanze do zahraničí. Tak zní podtitul letošního ročníku Eshopisty, akce, kterou pořádá digitální agentura Acomware. Na akci se dozvíte, jaké jsou ty největší překážky při expanzi do zahraničí, jak řešit právní věci, nebo jak si poradit s marketingem.

O expanzi budou řečnit zástupci z firem Astratex, Dataweps, nebo Googlu.

březen

PPC na stojáka #15

Kdy: 4. března 2020
Kde: Klub Alterna, Brno
Web: besteto.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Další PPC na stojáka s podtitulem Není konverze jako konverze se bude konat co nevidět. Na akci se dozvíte, jak PPC reklama funguje u odlišných projektů a jak reklamu vyhodnocuje e-shop, hotel nebo cestovka.

BRANDSTORMING 2020

Kdy: 12. března 2020
Kde: MAMA Shelter, Praha
Web: tuesday.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Na šestém ročníku konference zaměřené na brandy se bude povídat o tom, jak budovat výjimečnou značku, která nezapadne mezi ostatní. Prezentující firmy se podělí o svou cestu k úspěšné značce, o tom, jaké musely překonávat překážky a co se jim na cestě k úspěchu osvědčilo.

Online dílna GoPay

Kdy: 13. března 2020
Kde: Konferenční centrum GreenPoint, Praha
Web: gopay.com/online-dilna
Sociální sítě: Facebook | Twitter | LinkedIn

Online dílna GoPay je celodenní školení určené všem online podnikatelům. Novinkou tohoto roku je otevření Online dílny i nezákazníkům GoPay. Doposud se školení mohli zúčastnit pouze klienti platební brány.

A koho jsme si pozvali na první letošní dílnu? Přednášky se ujme Jakub Čižmař, specialista na špičkový e-mail marketing pro e-shopy. Ukáže vám, jak dělat takový e-mail marketing, který zvyšuje prodeje a zároveň buduje vztah se zákazníkem.

Akce se koná pravidelně třikrát ročně, vždy na jaře, na podzim a v zimě.

A jaké to bylo na minulé Online dílně s Máriem Roženským o zákaznické péči v e-shopu? Přečtěte si článek.

Duben

Czech On-line Expo 

Kdy: 2. – 3. dubna 2020
Kde: Výstaviště Holešovice, Praha
Web: czechonlineexpo.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Dva dny plné 15 tématických konferencí, přes 100 vystavujících firem a více jak 7 tisíc návštěvníků. Czech Online Expo je největší a nejrozmanitější e-commerce akcí, tak si jí nenechte ujít. Obsah je vhodný i pro malé a střední e-shopy a vstupenky jsou za velmi příznivou cenu, což není pro podobné konference obvyklé.

Marketing Festival 

Kdy: 22. – 24. dubna 2020
Kde: Kongresové centrum, Praha
Web: marketingfestival.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Významní zahraniční řečníci, spousta zajímavých informací a možnost potkat ty nejlepší lidi z oboru. Nejdůležitější svátek všech marketérů se bude konat na jaře. Těšit se můžete na řečníky jako Tom Goodwin, Les Binet a Peter Field, Dave Trott, Helen Edwards a další.

Za konferencí světového formátu stojí Jindřich Fáborský – pořadatel výše zmíněné akce Reshoper a zakladatel vzdělávacího webu pro e-shopaře Vzdělávej.se.

květen

Newsfeed Day 

Kdy: 12. května 2020
Kde: Kino Lucerna, Praha
Web: day.newsfeed.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Jediná konference zaměřená na výkonnostní marketing na Facebooku a Instagramu v ČR nabídne vystoupení těch největších profesionálů v oboru, podrobné case studies a spoustu užitečných tipů, které vaše výkonnostní kampaně posunou zase o krok dál.

Digidějovice 

Kdy: 21. května 2020
Kde: České Budějovice, Divadelní sál Metropol
Web: digidejovice.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Největší e-commerce akce v regionu Jižní Čechy s příhodným názvem Digidějovice se i letos může pochlubit velmi zajímavými jmény. V květnu do Českých Budějovic zavítá Jan Mühlfeit, Jan Tichý, Daniel Nytra a další. Další řečníci budou postupně přibývat a kompletní program je stále v přípravě.

Content First 

Kdy: 21. května 2020
Kde: MAMA Shelter, Praha
Web: tuesday.cz/akce/content-first-2020/
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Další akce pořádaná pod taktovkou Tuesday Business Network osloví zejména copywritery, idea makery a kreativce, kteří pracují zejména s obsahovým marketingem. Akce nabídne případové studie, konkrétní čísla, success stories, ale i faily. Určitě nesmíte chybět, pokud se obsahovým marketingem zabýváte.

MarketingON 

Kdy: 28. května 2020
Kde: Cooltour, Ostrava
Web: marketingon.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Letos se v Ostravě sejde marketingová komunita na akci MarketingOn, kterou pořádá agentura AdVisio. Akce nabídne tři řečníky a s nimi i tři aktuální témata digitálního marketingu.

Září

Shopcamp 

Kdy: 10. září 2020
Kde: ČVUT, Praha
Web: shopcamp.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Další konference zaměřená na svět e-commerce je Shopcamp. Za její organizací stojí e-shopová řešení Shoptet a Shopsys a snaží se účastníkům nabídnout co nejvíce praktických přednášek, nabitých radami od těch největších profesionálů v oboru. Akce se koná až v druhé polovině roku, konkrétně v září, program tedy ještě zveřejněný není.

WebExpo 

Kdy: 18. – 20. září 2020
Kde: Lucerna, Praha
Web: webexpo.net
Sociální sítě: Facebook | Twitter

WebExpo každoročně přivítá na 70 řečníků a přes 2 tisíce účastníků, na které čeká celá plejáda témat, jako je e-commerce, technologie, marketing, design, nebo programování. Zkrátka všichni kreativní a tech nadšenci na jednom místě.

Pravidelné akce a setkání

Marketingová Plzeň

Marketingová Plzeň je akce, za kterou stojí Martin Žatkovič spolu s komunitou plzeňských markeťáků. Letos jsou zatím v plánu tři termíny na téma data a expanze do zahraničí.

PPC na stojáka

Nejdříve přednáška, pak pivo. Neformální setkání PPC specialistů v Brně pořádá agentura Besteto, na jejíž stránkách najdete i přednášky z minulých setkání.

Taste Medio Restart

Online agentura Taste Medio pořádá pravidelnou dávku akcí, které se věnují těm nejdůležitějším oblastem v online marketingu. Letos jich uspořádají celkem 6:

Barcampy

Barcamp je koncept free přednášek na libovolná témata, nejčastěji dominují technická témata, jako programování, ale sem tam se zabrousí i do marketingu nebo e-commerce. Seznam všech Barcampů najdete na oficiálních stránkách.

BabelTalk

Povídání o sociálních sítích organizuje už nějaký ten pátek Adam Zbiejczuk. Akce se koná v Praze, Brně a Ostravě a aktuální info najdete na Facebooku.

Čtvrtkon

Pravidelná setkání markeťáků a programátorů v Českých Budějovicích najdete na Facebookové stránce.

Internet Marketing sraz

Každou poslední středu v měsíci se v Ostravě scházejí všichni, kdo mají zájem o podnikání a marketing na internetu. Přehled srazů najdete zde.

Poslední Sobota

Pravidelná setkání všech příznivců programování a webových aplikací – to je akce Poslední sobota.

SEO jako Brno

Novinky v online marketingu, užitečné rady a tipy a konstruktivní debaty nabízí akce SEO jako Brno – pravidelná setkání markeťáků v Brně. Více informací najdete na oficiálních stránkách.

O čem jsme ještě psali

Karin Hambalíková

Karin je obsahová duše, která se podílí na psaní příběhů v GoPay.