Upravte si vzhled platební brány s novou funkcí přizpůsobení barev a loga

05. 05. 2021

Aktuality/GoPay

Přidali jsme novou funkci na platební bránu – přizpůsobení barev a loga.

Donedávna bylo možné obarvit pouze hlavní akční tlačítko na verzi brány pro stolní počítače. Na nové mobilní bráně taková funkce dosud chyběla.

A protože víme, že uživatelský zážitek je při placení jednou z nejdůležitějších věcí, připravili jsme pro vás novou funkci v podobě kompletního přizpůsobení designu platební brány, aby vaši zákazníci platili ještě pohodlněji.

Pro oba typy brány (jak desktopovou, tak mobilní) si nově můžete nastavit barvu akčních i ilustračních prvků a firemní logo.

Vybírat můžete z až 10 předdefinovaných barev:

  • světlá královsky modrá (GoPay modrá)
  • fialová
  • ombre pink
  • lososově růžová
  • oranžová
  • jantarově žlutá
  • světle zelená
  • tyrkysová
  • černá
  • béžová
Náhled obchodního účtu, kde se vám zobrazí barevná paleta

Ukázka prvků, které je vhodné přizpůsobit

Na platební bráně navrhujeme obarvovat prvky, které vyzývají uživatele k primární, či sekundární akci nebo ilustrační prvky. Nedoporučujeme měnit barvu textových inputů, z důvodu jasně identifikovatelné správnosti vyplnění, či chyby. Také nedoporučujeme měnit informační ikony stavů, například ikonu úspěšně provedené platby obarvovat do červené. Barvu informačních notifikací doporučujeme také zachovat.

Srovnání verze platební brány pro stolní počítač (vlevo) a mobil (vpravo). Do záhlaví můžete umístit vaše logo. Přizpůsobení barvy je viditelné na ikonách platebních metod a akčního tlačítka Zaplatit.

Jantarově žlutá
Fialová
Ombre pink
Béžová
Ukázka přizpůsobení obrázku karty, zaškrtávacího pole, akčního tlačítka Zaplatit, načítací obrazovky a dalších ilustračních prvků. Zde ve variantě ombre pink.

Kde si můžete nové barvy a logo nastavit?

Nové logo i barvy si můžete nastavit ve vašem obchodním účtu podle návodu, který najdete v článku Jak nastavím barvy na platební bráně a Jak nastavím logo na platební bráně.

Takto uvidíte náhled změny barvy a loga v GoPay obchodním účtu.

K čemu je dobré mít logo na platební bráně?

Při navrhování barevné palety jsme vycházeli z barev největších světových značek. Barvy jsou vybírané tak, aby nebyly ani příliš tmavé, ani příliš světlé.

Logo vaší značky působí příznivě na zákazníky. V kombinaci s inline verzí platební brány působí placení důvěryhodně – zákazníci mají pocit, že skutečně platbu posílají e-shopu, a ne podvodné stránce. V neposlední řadě dochází ke zviditelnění vaší značky jako takové, což je výhodné pro marketing vašeho e-shopu.

Přizpůsobení barev vaši značku ještě více posilní. Pokud používáte jako primární barvu například žlutou a vaši zákazníci vás mají s takovou barvou spojenou, je vhodné takové barvě přizpůsobit i prvky platební bráně.

Ukázka přizpůsobení akčního tlačítka Zaplatit a nastavení loga pro značky Fortuna, Bonami a Footshop.

To nejlepší ze světa online plateb do vaší schránky

Zanechte nám svůj e-mail a my vám 2x měsíčně pošleme čerstvé novinky ze světa online plateb a e-shopů.

Jan Vodička

Honza se v GoPay stará o marketing a komunikaci. Rozhodně ho nesledujte na Twitteru.

O čem jsme ještě psali