E-commerce a marketingové akce v roce 2019. Které si nesmíte nechat ujít?

10. 01. 2019

E-commerce

Začátek roku je ideální dobou ke stanovení nových cílů.

Jedním z takových cílů může být například předsevzetí naučit se něco nového. A kde jinde hledat kýžené know-how než na oborových konferencích, profesních setkáních a workshopech?

Stejně jako loni i letos dáváme dohromady seznam zajímavých marketing a e-commerce akcí, na kterých byste neměli chybět, pakliže chcete pro svůj online byznys dělat maximum.

Které to jsou?

Reshoper reshoper

Kdy: 29. ledna 2019
Kde: PVA Expo Praha
Web: reshoper.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter 

Reshoper je akce, která jako jedna z mála v Čechách kombinuje veletrh a konferenci. Na veletrhu potkáte 120 předních českých e-commerce firem, od e-shopových řešení, účetních systémů, logistiky, skladování, marketingových agentur, až po platební systémy – veletrhu se totiž zúčastní i GoPay. Kdo navštíví náš stánek, ten od nás získá speciální akci a možná i nějakou vychlazenou dobrotu.

A koho uslyšíte řečnit na konferenci? Tématem bude strategický rozvoj e-shopu, o kterém budou hovořit Jan Mayer (Dataweps), Jindra Fáborský (Marketing Festival), Jan Kvasnička (UX/CRO), nebo Radek Hudák (Shoptet), a další.

Konference Amazon Web Services

Kdy: 29. ledna 2019
Kde: Praha
Web: datascript.cz/aws/
Sociální sítě: LinkedIn

Amazon provozuje jedno z nejlepších cloudových řešení na světě. A právě o tom, jak do AWS cloudu migrovat aplikace, nebo jak si poradit s náklady na provoz, budou povídat vývojáři ze Zonky, Liftago, atd. Pokud se na konferenci chystáte, potkáte se tam s naším kolegou Michalem Kudrnou, šéfem provozu platební brány.

Online dílna GoPay

Kdy: 25. ledna 2019
Kde: Konferenční centrum GreenPoint, Praha
Web: gopay.com/online-dilna
Sociální sítě: Facebook | Twitter | LinkedIn

Jak propojit sociální sítě a byznys? Tak na tuto otázku odpoví Adam Zbiejczuk, přední český expert na sociální sítě a zakladatel agentury Influencer.cz. Adam dále vysvětlí, jak sociální sítě fungují, proč tolik lidí fascinují a jaký obsah na nich může fungovat. Praktické nastavení reklamy na Facebooku si vezme na starost Michal Filípek (Business Factory). Řeč přijde také na velmi populární Instagram.

Online dílna GoPay je celodenní školení určené klientům GoPay. Pravidelně si zveme odborníky na online marketing, kteří našim obchodníkům předávají cenné know-how, a to za zlomek ceny, než je běžné oproti podobným školením.

Retail summit  retail summit

Kdy: 4. – 6.února 2019
Kde: Praha
Web: retail21.cz

Další ročník konference zaměřené na témata týkající se maloobchodu proběhne tradičně na začátku února. Hlavním letošním tématem je customer experience, tedy zákaznickou zkušenost. Zákazníkova zkušenost totiž často rozhoduje o tom, jestli se zákazník k vaší značce vrátí nebo na ni zanevře.

O tom, jak zákaznickou zkušenost proměnit v pozitivní zážitek, budou hovořit například Tomáš Mráz (Plzeňský Prazdroj), Pavel Březina (COOP), Petr Chmelař (Globus) nebo současná ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková. Chybět nebudou ani zahraniční řečníci. Akce je vhodná i pro majitele a provozovatele e-shopů.

Eshopista eshopista

Kdy: 7. února 2019
Kde: Praha
Web: eshopista.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter | LinkedIn

Na začátku února proběhne také další ročník populární akce Eshopista, kterou pořádá Acomware. Letošním tématem budou technologické trendy v e-commerce pro rok 2019. Můžete se těšit na Radka Kadelu (Programia), Elišku Flasarovou (oXyShop), nebo Dana Lupinského z NetDirect.

Digidějovice digidejovice

Kdy: 14. února 2019
Kde: České Budějovice
Web: digidejovice.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Ani regiony nezůstávají s marketingovou osvětou pozadu – svou marketingovou konferenci mají i České Budějovice. A co konference s příhodným názvem Digidějovice nabídne letos? Tak třeba povídání o budoucnosti online marketingu (David Špinar), proč je Instagram tak úspěšný (Adam Zbiejczuk), co odlišuje průměrný e-shop od úspěšného (Radek Hudák), jak poznat své zákazníky do hloubky (Martin Jindra a Honza Páv), jak na cross channel marketing (Jan Tichý) nebo jak si poradit s předěláváním webu (Martin Petrášek).

Marketing with love marketing with love

Kdy: 14. – 15. února 2019
Kde: Praha
Web: marketingwithlove.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter | LinkedIn

O tom, jak dělat marketing jinak a líp, se bude povídat na konferenci Marketing With Love, jejíž výtěžek poputuje na podporu Nadačního fondu Veroniky Kašákové. Uděláte tak dobrý skutek a ještě budete mít možnost poslechnout si top české marketéry se světovým know-how.

Konference UX z praxe uxz konference

Kdy: 19. února 2019
Kde: Praha
Web: uxz.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter | LinkedIn

Samostatnou konferenci má i obor UX. Čtvrtý ročník této oborové konference nabídne 6 řečníků a tématem bude výběr nástrojů používaných v UX.

Machine Learning Prague machine learning prague

Kdy: 22. – 24. února 2019
Kde: Praha
Web: mlprague.com
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Konference Machine Learning Prague o umělé inteligenci a strojovém učení nabídne hned několik světových řečníků a předních odborníků v oblasti AI. Pokud jste nadšenci do umělé inteligence, určitě na této akci nesmíte chybět. Koneckonců, umělá inteligence se čím dál více dostává i do oblasti marketingu, takže rozhodně stojí za to tomuto tématu věnovat pozornost.

PPC Offline

Kdy: 7. března 2019
Kde: Praha
Web: ppcoffline.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Každoroční neformální setkání PPC specialistů pořádáné agenturou Kofein proběhne zkraje března. Kromě data a místa konání zatím nebyly ohlášeny bližší informace. Pokud si nechcete nechat tuto akci ujít, sledujte odkazy uvedené výše.

Brandstorming brandstorming

Kdy: 12. března 2019
Kde: Praha
Web: tuesday.cz/akce/brandstorming-2019/
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Jak vybudovat silný lovebrand? Jak stavět branding na emocích a autenticitě? To prozradí už pátý ročník konference BRANDstorming. Program sice ještě není hotový, ale je jisté, že na akci vystoupí Adam Zbiejczuk (Influencer.cz), Michal Najman (Meteopress), nebo František Peterka (Driveto).

Marketing Festival Marketing festival

Kdy: 20. – 22. března 2019
Kde: Praha
Web: marketingfestival.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Významní zahraniční řečníci, spousta zajímavých informací a možnost potkat ty nejlepší lidi z oboru. Nejdůležitější svátek všech marketérů se po roční pauze vrací, aby předvedl svůj nejlepší program v historii. A že je na co se těšit – Dan Ariely, Mark Ritson, nebo Christopher Wylie jsou jen zlomek toho, co vás čeká.

Za konferencí světového formátu stojí Jindřich Fáborský – pořadatel výše zmíněné akce Reshoper a zakladatel vzdělávacího webu pro e-shopaře Vzdělávej.se.

Czech On-line Expo czech online expo

Kdy: 29. – 30. března 2019
Kde: Praha
Web: czechonlineexpo.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Bývalý Eshop Summit se přejmenoval na On-line Expo a přestěhoval do Prahy. A zřejmě udělal pořadatel Honza Kalianko dobře, protože akce je největší svého druhu v ČR. Vytvořit veletrh s konferencí dohromady je dobrý nápad a zvlášť v Čechách je takových akcí jako šafránu. Letošní ročník slibuje přes 90 přednášek a více jak 100 vystavovatelů. Plán na poslední březnový víkend je tedy jasný.

Blockchain and Bitcoin Conference

Kdy: 22. března 2019
Kde: Praha
Web: prague.bc.events
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Jaká je budoucnost Bitcoinu? Jak se blockchain rozvíjí? Také a další otázky zodpoví konference Blockchain and Bitcoin v Praze. Milovníci kryptoměn a decentralizace si tuto akci určitě nesmí nechat ujít.

Internet Advertising Conference internet advertising conference

Kdy: 11. dubna 2019
Kde: Praha
Web: iac.spir.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Blockchain a programatik v online reklamě – jak to může fungovat dohromady? Již 12. ročník konference o internetové reklamě se bude konat opět v dubnovém termínu a více jak 30 přednášejících bude řečnit o tom, jaký je vztah společností Facebook a Google s médii, crossmediální zaměření, placený obsah zpravodajských médií, apod.

Newsfeed Day newsfeed day

Kdy: 17. dubna 2019
Kde: Praha
Web: day.newsfeed.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Jediná konference zaměřená na výkonnostní marketing na Facebooku a Instagramu v ČR nabídne vystoupení těch největších profesionálů v oboru, podrobné case studies a spoustu užitečných tipů, které vaše výkonnostní kampaně posunou zase o krok dál.

MarketingON marketingon

Kdy: 16. května 2019
Kde: Ostrava
Web: marketingon.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Letos se v Ostravě už popáté sejde marketingová komunita na akci MarketingOn, kterou pořádá agentura AdVisio. Akce nabídne tři řečníky a s nimi i tři aktuální témata digitálního marketingu. Program zatím stále není zveřejněný, proto sledujte odkazy zmíněné výše.

Content First content first 2019

Kdy: 21. května 2019
Kde: Praha
Web: tuesday.cz/akce/content-first-2019/
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Další akce pořádaná pod taktovkou Tuesday Business Network osloví zejména copywritery, idea makery a kreativce, kteří pracují zejména s obsahovým marketingem. Akce nabídne případové studie, konkrétní čísla, success stories, ale i faily. Program zatím zveřejněný není, ale můžete se podívat, jak probíhal loňský ročník.

Nekonference nekonference

Kdy: 5. června 2019
Kde: Brno
Web: nekonference.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Zkraje června proběhne v Brně další Nekonference, tentokrát s tématem Faily nad zlato. Řečníci budou povídat o tom, s jakými chybami se v průběhu své kariéry setkali a co se z nich naučili. Dozvíte se, jaké jsou nejčastější chyby, které značky dělají v marketingové komunikaci, s jakými chybami se můžete potkat u vytváření PPC kampaní nebo co všechno se může pokazit při migraci webu. Těšit se také můžete na grafický workshop, kde se naučíte, jak předcházet grafickým failům.

Shopcamp shopcamp

Kdy: 13. září 2019
Kde: Praha
Web: shopcamp.cz
Sociální sítě: Facebook | Twitter

Další konference zaměřená na svět e-commerce je Shopcamp. Za její organizací stojí e-shopová řešení Shoptet a Shopsys a snaží se účastníkům nabídnout co nejvíce praktických přednášek, nabitých radami od těch největších profesionálů v oboru. Akce se koná až v druhé polovině roku, konkrétně v září – čekání si zatím můžete zkrátit shlédnutím přednášek z loňského roku.

WebExpo WebExpo

Kdy: 20. – 21. září 2019
Kde: Praha
Web: webexpo.net
Sociální sítě: Facebook | Twitter

WebExpo každoročně přivítá na 70 řečníků a přes 2 tisíce účastníků, na které čeká celá plejáda témat, jako je e-commerce, technologie, marketing, design, nebo programování. Zkrátka všichni kreativní a tech nadšenci na jednom místě. A jak vypadal minulý ročník? Podívejte se na videa.

MeasureCamp Czechia MeasureCamp Czechia

Kdy: 7. září 2019
Kde: Praha
Web: czechia.measurecamp.org
Sociální sítě: Twitter

Data, čísla, zkratky a webová analytika pěkně na jednom místě. To je hlavní téma mezinárodní akce Measure Camp, která si našla svou cestu i do Čech. Akce je pořádána spolu s partnery Etnetera, Smartlook nebo Roivenue.

Pravidelné akce a setkání

Marketingová Plzeň

Marketingová Plzeň je akce, za kterou stojí Martin Žatkovič spolu s komunitou plzeňských markeťáků. Letos jsou zatím v plánu tři termíny na téma data a expanze do zahraničí.

PPC na stojáka

Nejdříve přednáška, pak pivo. Neformální setkání PPC specialistů v Brně pořádá agentura Besteto, na jejíž stránkách najdete i přednášky z minulých setkání.

Taste Medio Restart

Online agentura Taste Medio pořádá pravidelnou dávku akcí, které se věnují těm nejdůležitějším oblastem v online marketingu. Letos jich uspořádají celkem 6:

Barcampy

Barcamp je koncept free přednášek na libovolná témata, nejčastěji dominují technická témata, jako programování, ale sem tam se zabrousí i do marketingu nebo e-commerce. Seznam všech Barcampů najdete na oficiálních stránkách.

BabelTalk

Povídání o sociálních sítích organizuje už nějaký ten pátek Adam Zbiejczuk. Akce se koná v Praze, Brně a Ostravě a aktuální info najdete na Facebooku.

Čtvrtkon

Pravidelná setkání markeťáků a programátorů v Českých Budějovicích najdete na Facebookové stránce.

Internet Marketing sraz

Každou poslední středu v měsíci se v Ostravě scházejí všichni, kdo mají zájem o podnikání a marketing na internetu. Přehled srazů najdete zde.

Poslední Sobota

Pravidelná setkání všech příznivců programování a webových aplikací – to je akce Poslední sobota. Ta nejbližší se koná už 26. ledna.

SEO jako Brno

Novinky v online marketingu, užitečné rady a tipy a konstruktivní debaty nabízí akce SEO jako Brno – pravidelná setkání markeťáků v Brně. Více informací najdete na oficiálních stránkách.

Víte o dalších zajímavých akcích?

Napište nám do kalendáře, která z akcí by v našem výčtu neměla chybět a my ji rádi přidáme.

To nejlepší ze světa online plateb do vaší schránky

Zanechte nám svůj e-mail a my vám 2x měsíčně pošleme čerstvé novinky ze světa online plateb a e-shopů.

Jan Vodička

Honza se v GoPay stará o marketing a komunikaci. Rozhodně ho nesledujte na Twitteru.

O čem jsme ještě psali