GoPay zajistí napojení plateb do EET

24. 01. 2017

Aktuality/GoPay E-commerce Tiskové zprávy

Tak dlouho jsme v GoPay věřili, že se EET online platbám vyhne, až nás politici vypekli a schválili opak. Protože my vás vypéct rozhodně nechceme, rozhodli jsme, že pro vás napojení do EET připravíme.

Jinak řečeno: Makáme na tom, abyste od 1. března mohli zasílat platby přijaté přes GoPay do EET a nemuseli tak kvůli „těm nahoře“ nutit vaše zákazníky platit dobírkou nebo klasickým bankovním příkazem.

Jak bude napojení GoPay na EET vypadat?

Finanční správě budeme, alespoň v úvodní fázi, k evidenci předávat všechny platby, které přes GoPay přijmete.

Ke každé platbě zároveň zašleme platícímu zákazníkovi prostřednictvím e-mailu o stavu platby „účtenku“ s fiskálním identifikačním kódem (FIK), provozovnou a dalšími údaji, které jsou z pohledu zákona o EET vyžadovány.

GoPay EET
Obrázek – Plánovaná podoba „účtenky“ s údaji o EET ze stavu platby GoPay

Aby tohle všechno fungovalo, bude nutné propojit aplikaci EET s GoPay obchodním účtem (=administrační rozhraní k vaší platební bráně). Na tom teď usilovně pracujeme.

Už teď vám ale doporučujeme, abyste si vytvořili autentizační údaje do EET na stránkách daňového portálu, nebo o ně zažádali na finančním úřadě.

Bude nutné upravit integraci?

Pokud jste neplátcem DPH a spokojíte se s tím, že FIK zobrazíte zákazníkovi pouze na stavu platby přes GoPay, integraci u vás nebudete muset upravovat.

Drobná úprava integrace bude nutná v případě, že jste plátcem DPH a pokud navíc budete chtít FIK zobrazit i na vlastních dokladech.

Během 2 týdnů spustíme upravené API na testovací prostředí. I když to bude fofr, vaši programátoři by měli mít na úpravy do spuštění EET 1. března dost času.

Kolik bude napojení do EET stát?

Přestože v případě EET řešíme řadu detailů a neznámých, v jednom už máme jasno. Napojení od GoPay do EET bude zadarmo! Žádný extra poplatek navíc, žádné navýšení ceny, zkrátka zadarmo. Tečka.

Máte zájem?

Jestli o řešení GoPay pro EET stojíte, určitě si už teď začněte vyřizovat autentizační údaje. S jejich pomocí se přihlásíte do webové aplikace EET, kam zaevidujete váš e-shop. Následně získáte takzvaný certifikát, který, až to připravíme, nahrajete do GoPay obchodního účtu.

O přesném postupu vás budeme v nejbližších dnech informovat.

Kdy bude více informací?

Informace o GoPay a EET nehodláme schovávat v pytli. Je možné, že pro některé platební metody (např. superCASH, kdy zákazník během objednávky vygeneruje kód a platbu provede až s odstupem na terminálu SAZKA) bude napojení fungovat odlišně, než jsme popsali. Novinky budeme průběžně zveřejňovat na tomto blogu a také na GoPay Facebooku a Twitteru.

Konkrétní návody a postupy na zprovoznění GoPay řešení pro EET budeme postupně vkládat do centra nápovědy GoPay.

To nejlepší ze světa online plateb do vaší schránky

Zanechte nám svůj e-mail a my vám 2x měsíčně pošleme čerstvé novinky ze světa online plateb a e-shopů.

Jan Vodička

Honza se v GoPay stará o marketing a komunikaci. Rozhodně ho nesledujte na Twitteru.

O čem jsme ještě psali